44. Ročník je již za námi

Během letošního 44. ročníku turistického pochodu Krajem Karoliny Světlé se přihlásilo úžasných 1076 turistů všech generací. Na trasy od 8 do 30 km se vydali obyvatelé Českodubska i turisté ze vzdálenějších destinací. Přijeli turisté i z Polska a krásy Podještědí obdivoval i pan Meslifa – turista z Indonésie a paní Arnold z města Boulder (stát Oregon v USA).

Přestože meteorologové předpovídali dešťové přeháňky, počasí bylo celý den turisticky přívětivé a hlavně bez deště. Právě dobré počasí, spousta buřtů a piva na kontrolách a lahodné občerstvení a zákusky v cíli jsou klíčem k úspěchu!

Náš pochod je nejen o turistice. Pro turisty jsme připravili tradiční kvíz s otázkami o Karolině Světlé, Sokolu a Českém Dubu. Mnozí byli nadšeni i z biatlonové střelnice, kde mohli vyzkoušet svoji dovednost.

I když většina turistů si vybrala kratší a méně náročné trasy, vrátili se do cíle až po několika hodinách. Proč? Protože si užívali krásného jarního dne, opékali buřty na kontrolách a bavili se s kapelou TULáci.

A co teprve občerstvení! Veronika Šrýtrová připravila bohatou nabídku jídla, koláčků a nápojů, včetně točeného piva. A Jitka Šiknerová tradičně nabídla úchvatné zákusky.

Já osobně bych chtěl poděkovat také všem pořadatelům, kteří ve svém volném čase a bez nároku na odměnu pochod předem připravují, zajišťují zdárný průběh a následně vše uklidí a vyhodnotí. Mnohé možná překvapí, že na zajištění pochodu se podílí hodně přes třicet pořadatelů z řad sokolů v Českém Dubu, kteří dohromady obětují stovky hodin svého volného času. Po mnoho let je už pravidelným pořadatelem také „Bonďa“ (Břetislav Nieger). Přestože doposud stále není členem Sokola, obětavě při pochodu zajišťuje rozvoz vybavení kontrol a následně buřtů a nápojů, tak aby na žádné kontrole nic nechybělo.

I když je organizace každého dalšího ročníku vždy stresující, poděkování od účastníků nám dodává sílu pokračovat. S radostí tedy zveme všechny milovníky turistiky na 45. ročník turistického pochodu Krajem Karoliny Světlé, který se bude konat už 12. května 2024. Těšíme se na vás!

Libor Škoda