pochod Krajem Karolíny světlé

Turistický pochod
Krajem Karoliny Světlé

Již od roku 1980 se turisté každoročně vydávají na trasy turistického pochodu Krajem Karoliny Světlé krásnou krajinou Podještědí. Tradičním termínem bývá druhá až třetí sobota v květnu. Účastníci si tak užijí probouzející se jarní přírodu.

Trasy různé náročnosti od 8 km do 30 km se vždy po dvou letech mění. Nechybí ani trasa pro kočárky a vozíčkáře.

Pochod KKS není pouze turistika, ale zejména pobyt v přírodě, dobrá pohoda, setkávání s přáteli a příjemné zážitky. Samozřejmostí je občerstvení na kontrolách včetně opékání špekáčků a bohaté občerstvení v cíli s vynikajícími zákusky. Tradiční je i živá hudba na kontrole v Lomu u Malého Dubu i krátký kvíz, který prověří znalosti účastníků o Karolině Světlé, Českém Dubu a o Sokole.

Příští již 45. ročník se uskuteční v sobotu 11. 5. 2024.

Případné dotazy Vám rádi sdělíme v sokolovně nebo na jednotlivých kontrolách

Trasy

Trasy vedou v Podještědí a jsou značeny vlastními značkami nebo turistickými značkami.

Kontrola lom

Fotografie z kontroly lom, kde si můžete opéct buřtík a poslechnout živou hudbu.

Vlastní značení

Pro vyznačení jednotlivých tras využíváme vlastní značení nebo turistické značky.

Počet účastníků

No Data Found